Gjermania heq Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik

Gjermania ka hequr Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik të lartë për përhapjen e virusit korona. Ky vendim vjen pasi që në vendin tonë ka zvogëlim të numrit të të infektuarve me Covid-19, transmeton TV21.
Përveç, Maqedonisë, nga lista e vendeve me rrezik të lartë janë hequr edhe Kosova, Mali i Zi, Bosnja dhe Hercegovina dhe Serbia, njoftoi Instituti “Robert Koh”.
Heqja nga lista e vendeve me rrezikshmëri të lartë lehtëson udhëtimet në këtë vend.

Read Previous

Dua Lipa artistja më e dëgjuar e vitit 2020 në Britani të Madhe

Read Next

Filipçe flet për situatën me Covid-19 në vend, numrin e rasteve aktive dhe vaksinimin e qytetarëve

%d bloggers like this: