Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Gjatë ditës diell, në mbrëmje rreshje shiu dhe bore në Maqedoni

Advertisement

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të kohë pas kohshme. Gjatë natës, pritet që vranësirat të forcohen dhe në vend do të sjellin rreshje të shiut, njofton nmk-post.

 

 

Vendet më të larta, pritet të ketë përsëri rreshje të bores, ku sipas parashikimeve pritet që të formohet shtresë e re e bores. Temperaturat gjatë ditës do të lëvizin nga 8 deri 14 gradë

 

 

Gjithashtu, siç njofton Instituti Hidrometerologjik gjatë ditës së nesërme do të kemi rreshje të shiut herët në mëngjes, ndërsa në viset malore, kryesisht në pjesën perendimore do të kemi rreshje të bores. Do të fryjë erë e lehtë nga pjesa juglindore./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Pochettino pritet të prezantohet sot te PSG

Read Next

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve pritet të fillojë vitin e ardhshëm