Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Filipçe në Sofje për të siguruar dozat e para të vaksinës anti-Covid

Advertisement

Ministri i shëndetësisë Venko Filipce ka njoftuar se me ftesë të kryeministrit bullgar Bojko Borisov dhe ministrit të shëndetësisë Kostadin Angellov do të merr pjesë në seancë të qeverisë bullgare.
Në seancën në Sofje do të diskutohet për atë që Maqedonia e Veriut të merr një pjesë të dërgesës së parë të vaksinave që do të arrijnë në Bullgari, përcjell SHENJA.

 

 

 

Filipçe ka shkruar se ndihma e nga vendet anëtare të BE-së është mekanizmi i dytë nëpërmjet të cilit vendi ynë do të siguroj vaksina kundër kovid-19. Ndihmë të tillë për vendin tonë kanë ofruar edhe Polonia dhe Greqia/Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Şentop: Një Turqi e zhvilluar është garancia e paqes dhe sigurisë

Read Next

Sot takim Kurti – Osmani