Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Filipçe në natën e Vitit të Ri operon një pacient me tumor në tru

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, kaloi një pjesë të natës së Vitit të Ri duke punuar në Klinikën e Neurokirurgjisë. Ai operoi një pacient me një tumor në tru, njofton nmk-post.

 

 

“Ky është ekipi i detyrës për prag të Vitit të Ri në Klinikën e Neurokirurgjisë. Gjithmonë kënaqësi të punosh me kolegë të rinj. Sonte më ndihmuan në një operacion të tumorit në tru. Ne e kemi përfunduar me sukses operacionin, i uroj pacientit shëndet dhe shërim të shpejtë. Natë e qetë për kolegët e mi. Gëzuar Vitin e Ri”, ka shkruar Filipçe./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Britania sonte dhe zyrtarisht i thotë “Lamtumirë” BE-së

Read Next

Viti i Ri nis me aksident, rrokulliset një veturë në Shkup