Breaking News :

nothing found
09-08-2022

ENIS BARDHI NË MESIN E MË TË MIRËVE NË EVROPË, LË PAS RONALDON!

Advertisement

Enis Bardhi ka zënë vend në mesin e më të mirëve viteve të fundit nga goditjet e dënimit.

Sipas faqes për histori dhe statistika “Opta”, mesfushori shqiptar i Levantes e ka dërguar topin në rrjetë gjashtë herë nga goditjet e gjuajtja e lirë në pesë sezonet e fundit.

Vetëm pesë lojtar ia kanë dalë që të shënojnë më shumë se Bardhi këtë kohë.

I pari pa asnjë dyshim është Lionel Messi, shumë larg të tjerëve, me 21 gola nga gjuajtja e lirë, derisa Cristiano Ronaldo i Juventusit, që dikur i kishte specialitet goditjet e dënimit, nuk renditet as në mesin e 10 më të mirëve, raporton Gazeta Express.

Advertisement

Read Previous

Propozim/ligji për lojrat e fatit para deputetëve

Read Next

Jakimovski: Me Gruevskin do të ishim shumë më para Serbisë me vaksinimin