• 18-10-2021

Edi Rama uron muajin e Ramazanit

Për të dytin vit radhazi nën izolim dhe masa të tjera kufizuese që janë vendosur me qëllim të parandalimit, luftimit të coronavirusit, besimtarët myslimanë kanë nisur sot agjërimin në Muajin e Ramazanit.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar të gjithë besimtarët që kanë nisur agjërimin.
“Agjërim të lehtë për të gjithë besimtarët myslimanë në muajin e bekuar të Ramazanit”, ka shkruar Rama.

Read Previous

OBSH: Ndodhemi në situatë kritike, rastet po rriten vazhdimisht

Read Next

Në mbarë Botën Islame sot ka filluar muaji i Ramazanit

%d bloggers like this: