Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Edi Rama shkarkon Gent Cakajn nga pozita e ministrit

Advertisement

Pas një periudhe intensive pune në kryesimin e OSBE si edhe punës së madhe me përkushtim e profesionalizëm të Gent Cakajt si ministër në detyrë, ky është momenti për t’ia kaluar bashkarisht stafetën Olta Xhaçkës që të kryejë detyrën e ministres për Europën dhe Punët e Jashtme, informon nmk-post.

 

 

Dua ta falenderoj me mirënjohje Gentin jo vetëm për dinjitetin në kryerjen e detyrës së derisotme, po edhe për gatishmërinë e plotë për të vijuar përpjekjen e përbashkët, duke u rikthyer në kabinetin e kryeministrit. Ndërkohë Niko Peleshi do të drejtojë ministrinë e mbrojtjes./nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Tërmeti i fuqishëm godet Kroacinë (Foto)

Read Next

Universiteti i Tetovës e forcon bashkëpunimin me Kolegjin AAB