• 24-07-2021

Edi Rama poston foton e Hashim Thaçit: “Liria ka Emër”

Edi Rama ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi, duke shkruar “Liria ka emër”.

Ky sllogan është bërë i njohur në mesin e shqiptarëve që nga ngritjet e aktakuzave për ish-eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi, shkruan arbresh.info.

Rama në rrjetin e tij në Facebook të shtunën publikoi një fotografi të ish-presidentit kosovar me uniformë ushtarake me sfond emblemën e UÇK-së dhe krahas një mbishkrimi “Liria ka emër”.

 

Read Previous

Çobani milioner: “Jeta me bagëtitë e vështirë, im bir mbeti beqar” (Video)

Read Next

Pyetet rreth shtatzënisë së Afërditës, Shpati jep përgjigjen që nuk pritej

%d bloggers like this: