Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Dyndje në aeroportin e Prishtinës, vetëm sot 41 aeroplanë me mërgimtar vijnë nga Zvicra e Gjermania

Advertisement

Festat e fundvitit kanë bërë që mërgimtarë të shumtë t’ia mësyjnë Kosovës për t’i kaluar këto festa me familjarët e tyre.

Vetëm gjatë ditës së sotme, 41 fluturime do të realizohen nga Zvicra dhe Gjermania drejt Kosovës.

Kështu figuron në listën e orareve të flutrimeve që ka siguruar Gazeta Express.

“Sfida e jashtëzakonshme e pandemisë – turizmi i diasporës. 26 fluturime nga Zvicra vetëm sot për të arritur në Aeroportin e Prishtinës. 15 fluturime të tjera nga Gjermania. Ditëve në vijim: dhjetëra mijëra njerëz tjerë do të arrijnë në aeroportet e Shkupit ose Tiranës ose përmes veturave e autobusëve”, përcjell Albinfo.ch.

Advertisement

Read Previous

Qytetari gazetar: Kufiri Slloveni-Kroaci, mërgimtarët 24 orë pritje, 30km kolonë

Read Next

OBSH: Në 2021 fillon shërndarja e barabartë e 2 miliardë vaksinave