Breaking News :

nothing found
18-08-2022

“Dua të bëj dashuri, por assesi të përqafohem”, tha Zaev për VMRO-në

Advertisement

“E dini si, kjo është sikur dua të bëj dashuri, por assesi të përqafohem me partnerin”, kështu e ka komentuar kryeministri Zoran Zaev kërkesën e opozitares VMRO-DPMNE që në letërnjoftime të mos qëndrojë “E Veriut”.

Ai ka vlerësua se në fund të ditës, “e veriut” është në bazë të Kushtetutës dhe duhet të mbështeten ndryshimet ligjore.

“Në fund të ditës, sërish Kushtetuta është Maqedonia e Veriut. Nëse duan ta përkrahin, apeloj që ta përkrahin dhe të mos kërkohen këso arsyetime”, tha Zaev./TV21

Advertisement

Read Previous

Labinot Tahiri dhuron nga 2 mijë euro për fondet e çlirimtarëve

Read Next

ASH-ja i kërkon Carovskës tërheqjen nga përdorimi të librit gjeografia