Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Burrë e grua dyshohet se s u l m u a n doktorin

Advertisement

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një doktor dhe një qytetar në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Istog.Në bazë të njoftimit, dje rreth orës 15:00, në QKMF në Istog është raportuar se i dyshuari derisa kishte vizituar QKMF-në ku gruaja e tij do të kontollohej, ka ardhur deri te një mosmarrëveshje me doktorin.
Sipas policisë, doktori nuk i kishte ofruar ndihmë mjekësore viktimës, pasi që i njëjti e ka përfunduar orarin e punës.

Si pasojë e mosmarrëveshjes, ka ardhur deri tek sulmi nga dy të dyshuarit ndaj doktorit.Tre të dyshuarit, përfshirë edhe doktorin janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervisimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Advertisement

Read Previous

Gostivar, mbyllet lokali që shkeli masat anti-covid

Read Next

Përpjekje për shkarkimin e Mickoskit, kongres i jashtëzakonshëm me 28 mars?!