Breaking News :

nothing found
14-08-2022

A do të takohet Mickovski me Gruevskin në Budapest?!

Advertisement

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Micksoki dhe nënkryetari i kësaj partie Aleksandar Nikollovski qëndrojnë sot në Budapest të Hungarisë ku realizoi takim me kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban, si dhe kishte një drekë punë me ministrin e jashtëm Peter Sijatro. Gjatë takimit Mickoski ka folur për bllokimin integrimit evropian dhe në këtë drejtim ka kërkuar mbështetje nga Hungaria. Se a do takohet Mickovski me Nikolla Gruevskin, ajo mbetet të shihet.

Advertisement

Read Previous

Fauci: Qëllimi i Biden në lidhje me vaksinat është absolutisht i realizueshëm

Read Next

Kina prezanton trenin me shpejtësi 620 km/orë