• 23-09-2021

982 të infektuar, 19 të vdekur si dhe 556 të shëruar nga Covid 19 në Maqedoni

Nmk-post meson jo zyrtarisht se ne vend per 24 ore jane kryer 2805 testime per Covid 19 dhe pozitiv kane rezultuar 982 persona. Gjithashtu, mesohet se brenda 24 oreve betejen me Covid 19 e kane humbur 19 persona.

Instituti shendetit publik brenda 24 oreve ka regjistruar 556 persona te sheruar./Northmacedonia-post/

Read Previous

Zgjedhje për kryetarë komune në Plasnicë dhe Shtip, votuan të sumurët dhe të bur*gosurit

Read Next

Filipçe: Të gjitha vaksinat që janë pjesë e Covax janë treguar efektive

%d bloggers like this: