Breaking News :

nothing found
28-03-2023

9-vjeçari me 30 milionë dollarë, kjo rrugë e bëri të pasur

Advertisement

9-vjeçari Ryan Kaji, i cili komenton dhe vlerëson lodra në YouTube, është emëruar nga ”Forbes” si personi që fitoi më shumë nga platforma në vitin 2020.

Në kanalin e tij zyrtar, Ryan World, i mituri ka më shumë se 12 miliardë shikime dhe fitoi gati 30 milion dollarë vetëm në 2020.

Ryan nisi të bënte video në YouTube në mars të vitit 2015, dhe që atëherë ka fituar miliona dollarë dhe mijëra ndjekës besnikë. Sipas ”Forbes”, i mituri që dikur reklamonte lodrat e kompanive të ndryshme, duket se sot është kthyer në një “brand”.

Advertisement

Read Previous

Papa thirrje liderëve botërorë: Vaksina të shkojë së pari tek popujt në nevojë

Read Next

Kapen 13 të rinjë duke festuar ditëlindje e duke konsumuar drogë