Breaking News :

nothing found
27-11-2022

Lewandowski pasi u zgjodh më i miri në Botë: Është ditë e madhe për mua

Advertisement

Golashënuesi i Bayern (Mynih) Robert Lewandowski ndau emocionet e tij pasi u votua futbollisti më i mirë në botë për vitin 2020 në renditjen e FIFA.
Sulmuesi polak la pas Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin, të cilët për herë të 14-të me radhë ishin në ekipin ideal të vitit.

“Unë jam shumë i lumtur. Jam i lumtur dhe krenar për atë që kam arritur. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme jo vetëm për mua, por edhe për shokët e mi të skuadrës dhe klubin. Çmimi u përket të gjithë atyre dhe trajnerëve, të gjithëve në Bayern. Ndjenja është fantastike.” ndau Lewandowski.
Kam punuar kaq shumë për kaq vite. 2020 ishte një vit i bujshëm. Gjithmonë Është e vështirë të qëndrosh në majë, por kjo është ajo për të cilën përpiqemi. Shpresoj të luaj për një kohë të gjatë. Jam në formë të shkëlqyeshme dhe nuk mendoj për fundin e karrierës sime. Pritjet e mëdha nuk më trembin, dua të vazhdoj të jem ndër më të mirët

Pavarësisht sa kupa dhe çmime kam fituar, unë gjithmonë do të dua më shumë. Unë tashmë kam vendosur qëllimet e mëposhtme. Ky është mentaliteti im, si dhe i gjithë ekipit. Shpresoj të festoj trofeun tjetër me tifozët ”.

Advertisement

Read Previous

Grubi: Ali Ahmeti si Hasan Prishtina

Read Next

FIFA zgjodhi skuadrën e vitit. Ja cilët fudbollist zunë vend