Breaking News :

nothing found
30-03-2023

FIFA zgjodhi skuadrën e vitit. Ja cilët fudbollist zunë vend

Advertisement

FIFA sndau çmimet e saj vjetore. Janë dhënë çmime për lojtarët, skuadrat dhe trajnerët më të mirë për burra dhe gra. Ceremonia ishte virtuale dhe u transmetua nga selia e FIFA-s në Cyrih.
Skuadra e vitit e FIFA-pro përfshiu tre të nominuarit për lojtarin e vitit Messi, Ronaldo dhe Lewandowski.

Alison, Alfonso Davis, Virgi Van Dyke, Sergio Ramos, Trent Alexander Arnold, Joshua Kimih, Thiago Alcantara dhe Kevin De Bruyne gjetën gjithashtu një vend në ekip.
Manuel Neuer u zgjodh si portieri i vitit.

Advertisement

Read Previous

Lewandowski pasi u zgjodh më i miri në Botë: Është ditë e madhe për mua

Read Next

Dimitrov: Nuk duhet që ky dështim i vlerave evropiane të paraqitet si dështim i joni