Zaev, Osmani e Bekteshi bashkë në Bukuresht për të bërë tifo për kombëtaren e RMV

Kryeministri Zoran Zaev, Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi u nisën për në Bukuresht këtë pasdite ku do të shikojnë performancën e parë të ekipit tonë kombëtar të futbollit në Kampionatin Evropian të Futbollit nga tribunat e arenës kombëtare në kryeqyteti rumun.

“Ne po vijmë të mbështesim ekipin kombëtar të Maqedonisë. “Së bashku ne jemi më të fortë, vetëm të bashkuar mund të kemi sukses. Djema përpara, i gjithë vendi po brohorit për ju!” shkroi Zaev në Facebook ku postoi një foto nga aeroporti para nisjes.

Në ditën e tretë të EURO 2020, ekipi kombëtar i futbollit maqedonas do të bëjë paraqitjen e tij debutuese në një garë të madhe futbolli. Pasdite, duke filluar nga ora 18 pasdite, në Arenën Kombëtare “Bukuresht”, futbollistët tanë do të përballen me kombëtaren e Austrisë./GazetaLajm

 

Read Previous

Fatime Fetai do të bëjë tifo për Maqedoninë e Veriut në Bukuresht

Read Next

Le Pen: Serbia s’ka interes të integrohet në BE

%d bloggers like this: