Breaking News :

nothing found
14-08-2022

YouTube pezullon kanalin e Trumpit

Advertisement

YouTube ka njoftuar se ka pezulluar kanalin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për shkelje të politikave për nxitje të dhunës, pas sulmit në Kongres javën e kaluar, njofton agjencia Reuters.

Protestuesit pro-Trump ishin futur në Kongres dhunshëm dhe u përleshën me forcat e policisë dhe vandaluan. Pesë persona humbën jetën në dhunën në Kongres.

Platformat online dhe kompanitë e rrjeteve sociale janë duke u distancuar nga Trumpi.

Me pezullimin Trumpit i ndalohet ngarkimi i videove të reja në kanal apo edhe inkuadrimi live për së paku shtatë ditë, ndërsa mund të zgjatet edhe më tej.

Trumpi vet i kishte quajtur gabime katastrofale masat që po marrin platformat online ndaj tij.

 

Burimi: Koha.net

Advertisement

Read Previous

“Për disa vite, Covid-19 mund të bëhet si ftohja e zakonshme”

Read Next

Bislimi i LDK-së: Pretendoj ta bëj Kosovën sikur Zvicra e Britania e Madhe