Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Xhaka me Arsenalin shënojnë fitoren e tretë rresht

Advertisement

Skuadra e Arsenalit vazhdon me serinë e mirë, tre fitore rresht, duke e përmirësuar dukshëm edhe bilancin në tabelë. Arsenali në udhëtim ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4:0 ndaj West Bromwich-it.
Golat i realizuan futbollistët Tierney (23′), Saka (28′), Lacazette (61′ 68′).

 

 

 

Granit Xhaka u paraqit standard dhe dha kontributin e tij për këtë fitore.
Arsenali ngrihet në pozitën e 11-të me 23 pikë pas 17 jave në Premier League, ndërsa West Bromwich është në vendin e parafundit (i 19-ti) me 8 sosh.

Advertisement

Read Previous

Joshja mban gjallë marrëdhënien

Read Next

Me mbulesë dhe shofere autobusi, shqiptarja që la pa fjalë italianët