Breaking News :

nothing found
09-08-2022

Vuçiq: Maqedoni sa më shpejtë të fillojë me imunizim

Advertisement

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot gjatë dorëzimit të vaksinave i rekomandoi vendit tonë të fillojë imunizimin sa më shpejt të jetë e mundur.
“Unë dua që e gjithë Maqedonia të dijë se ka pasur pengesa ligjore për shpërndarjen e vaksinave disa ditë më parë. Por për shkak të pengesave, dhe që të mos përballemi me sanksione, kjo ndodhi sot. Ne kemi vaksinuar mbi 600 mijë qytetarë dhe besoj se Maqedonia do të fillojë me imunizim. Çdo jetë e shpëtuar është e rëndësishme”, tha Vuçiq./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Osmani: Sot është një ditë e bardhë për Kosovën

Read Next

Voton bashkëshortja dhe djali i Hashim Thaçit