Breaking News :

nothing found
16-08-2022

VOA – Dëme të mëdha në Kongres, katër vik*tima – FOTO

Advertisement

Fotografitë brenda ndërtesës së Kongresit tregojnë dëmet e shkaktuara nga protestuesit që arritën të futen dhu*nshëm. Kongresi amerikan konfirmoi mëngjesin e së enjtes fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden, në një proces ceremonial që u ndërpre për disa orë të mërkurën pas dhu*nës së pashembullt në Kapitol.
Katër veta humbën jetën ndërsa mbështetësit e presidentit Donald Trump iu përgjigjën thirrjes së tij për të kundërshtuar humbjen e tij në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Presidenti Trump ka pretenduar në mënyrë të përsëritur dhe të pambështetur se zgjedhjet ishin manipuluar./zeriamerikes.com
Shihni fotot:

 

Advertisement

Read Previous

Mark Zuckerberg ia bllokon facebook dhe instagramin ish presidentit Trump

Read Next

Infektologu Fadil Cana: Grupet e rrezikuara do të kenë prioritet për tu vaksinuar