• 23-09-2021

Virologu italian: Vaksina Moderna bllokon edhe transmetimin viral

Me tone optimizmi, virologu italian Roberto Burioni deklaroi se vaksina anti-COVID e kompanisë Moderna duket se do t’i japë fund pandemisë. Sipas tij, pasi u analizuan të dhënat për vaksinën, dilet në përfundimin se ajo mund të bllokojë edhe transmetimin viral.

 

“Të dhënat dalin gjatë gjithë kohës dhe unë duhet t’i studioj, sepse të nesërmen duhet t’u jap studentëve të mi një mësim në lidhje me këto vaksina. Sapo ka dalë një dokument ku ka të dhëna paraprake shumë inkurajuese: Vaksina Moderna duket se bllokon edhe transmetimin e virusit. Nëse të dhënat konfirmohen, virusi ka mbaruar”, tha ai.

 

Sipas tij, efikasiteti i vaksinës Moderna është 94.5%./VizionPlus

Read Previous

Pronarët e bizneseve në Itali protestojnë kundër kufizimeve

Read Next

Për të gjith adhuruesit e TikTok po përgatit një funksion të ri interesant

%d bloggers like this: