Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Vijon rënia e numrit të të infektuarve në Kosovë

Advertisement

Kosova vijon të regjistrojë shifra të ulta të të infektuarve me COVID.

Nga 1.002 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv 181 persona.  Shifra më e lartë është në Prishtinë me 78 raste e ndjekur nga Podujeva me 21 raste dhe Mitrovica me 17.

Sipas raportimit të Institutit të Shëndetit Publik në Kosovë, në 24 orët e fundit janë shënuar  8 humbje jete, duke e çuar në 1.317  numrin total të viktimave që nga shfaqja e pandemisë.

Aktualisht në Kosovë janë mbi 9.500 raste pozitive aktive.

Advertisement

Read Previous

Komuna e Tetovës e miratoi buxhetin për vitin 2021

Read Next

Ahmeti: Viti 2020 i suksesshëm politik