Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Tetovë, numri i të shëruarve e tejkalon atë të infektuarve (TABELA)

Advertisement

Nga 3081 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 1198 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërkaq 26 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 621 pacientë u shëruan, transmeton nmk-post.

Në qytetin e Tetovës shihet një ulje e të infektuarve me Covid 19, ku për 24 orë janë shënuar vetëm 29 raste, gjë që regjistron numrin më të ulët që nga fillimi i valës së dytë, ndërsa janë shëruar 69 persona.

Në Tetovë gjithsejt ka 978./northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

1198 të infektuar,621 të shëruar dhe 26 viktima nga Covid-19 në Maqedoni

Read Next

‘Kontradikta’ për orën policore, Zaev: Do e shqyrtojmë! Filipçe: S’ka efekt tani