1198 të infektuar,621 të shëruar dhe 26 viktima nga Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 3081 teste në 24 orët e fundit dhe janë regjistruar 1198 raste të reja të Covid-19 në Maqedoni, përcjell tv21

Gjithashtu Instituti i Shëndetit Publik regjistron 621 pacientë të rikuperuar dhe 26 viktima nga virusi korona./tv21

Read Previous

Në repartet infektive në vend shërohen 820 pacientë

Read Next

Tetovë, numri i të shëruarve e tejkalon atë të infektuarve (TABELA)

%d bloggers like this: