Tetova vatër e koronavirusit, me mbi 1000 raste aktive!

Ditëve të fundit numri i të infektuarëve në Maqedoninë e Veriut është rritur ndjeshëm që vjen si pasoj e mos rrespektimit të masave për parandalim të virusit korona.

Në 24 orët e fundit janë bërë 3096 testime dhe janë regjistruar 1064 raste të reja të Covid-19 në të gjith vendin.

Ndërkaq qyteti Tetovës është bërë vatër e Covid-19 ku në 24 orët e fundit janë regjistruar gjithsej 57 raste të reja, që e çon numrin e rasteve aktive në 1037!

Advertisement

Nga Ministria e Shëndetësisë apelohet deri tek qytetarët që të rrespektohen masat e duhura për parandalim e Covid-19: Mbajtja e Maskës, Distanca si dhe Higjiena personale./nmk-post.com

Advertisement
Advertisement

You May Also Like