Breaking News :

nothing found
09-08-2022

Lajm i madh/ Rama: Shqipëria ka siguruar zyrarisht 500 mijë dozat e para të vaksinës

Advertisement

Shqipëria ka siguruar zyrtarisht 500 mijë dozat e para të vaksinës anti COVID.  Lajmin e dha Kryeministrin Rama i cili ka dalë sot në një video live nga rrjeti social Facebook dhe ka dhënë lajmin e madh.

“Në përfundim të vitit të kaluar dhe në vigjilje të Vitit të Ri, siguruam 500 mijë dozat e para të vaksinës me Pfizer. Kemi dakordësuar marrëveshjen. 10.700 dozat e para do të vijnë në javën e tretë të janarit. Shoppingu im në New York përfundoi me sukses (qesh me ironi). Ndërkohë që edhe me dy vende partnere kemi siguruar 9000 doza”, tha Rama./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Kuvendi i Kosovës përbëhet nga 12 milionerë, ja kush janë

Read Next

Hoxha, Hasani dhe Mehmedi personalitetet më të lexuara në NMK – Post