Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Tërmet 4.1 ballë, rikthehet paniku tek grekët dhe turqit…

Advertisement

Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter goditi pak më parë ishullin Samos në Greqi duke rikthyer panikun tek grekët, si edhe Turqit disa kilometra përballë.

Më datë 31 tetor Samosi dhe Izmiri u goditën nga një tërmet tjetër, i cili shkaktoi mbi 100 të vdekur duke dëmtuar mijëra banesa.

Tërmeti i sotëm kishte një thellësi rreth 10 kilometra, por për fat të mirë nuk u raportuan dëme në njerëz dhe ndërtesa.

Advertisement

Read Previous

Privohen nga liria tre tetovarë për plaçkitje

Read Next

ASH: Ministria e Shëndetësisë po plaçkitë qytetarët që kanë humbur të afërmit e tyre nga Covid-19