• 27-10-2021

TË MËRKURËN EDHE NJË SHANS I RI PËR MAQEDONINË E VERIUT, SHPRESAT TEK MERKEL

Udhëheqja gjermane këtë javë do të bëjë përpjekjen e saj të fundit për të miratuar konkluzionet për zgjerimin e BE-së, që përfshinë edhe Maqedoninë e Veriut. Sipas burimeve MIA-s, nga Këshilli Evropian, të mërkurën do të mbahet takim i ri ambasadorësh, në të cilin në rend ditë do të jenë konkluzionet për zgjerimin, të cilat u hoqën nga mbledhja e javës së kaluar për shkak të bllokadës së Bullgarisë për bisedimet me Maqedoninë e Veriut.

Read Previous

Austria prezanton qenin ushtarak që mund të nuhasë koronavirusin

Read Next

Berisha tregon si u bë Basha kryetar i PD-së: Kandiduan vetëm ai dhe Olldashi

%d bloggers like this: