Breaking News :

nothing found
05-10-2022

E treta e vërteta – realizohet ëndrra e përjetshme e Joe Biden

Advertisement

Një ëndërr e përjetshme për Joe Biden realizohet më vonë me inaugurimin e tij si presidenti i 46-të.

Në përpjekjen e tretë në garën për Shtëpinë e Bardhë, Biden sot ia arrin qëllimin – megjithëse kishte disa përplasje gjatë rrugës.

Ndryshe nga përpjekjet e mëparshme në 1987 dhe 2008, ai hyri në garën e vitit 2020 për nominimin demokratik, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Stili i fushatës elektorale të Biden ishte në kontrast me atë të Presidentit në largim Donald Trump, ndërsa Demokrati e portretizoi veten si më të përgjegjshëm për vëzhgimin e masave të koronavirusit.

Megjithëse ish-presidenti Barack Obama e quajti atë “nënkryetari më i mirë që Amerika ka pasur ndonjëherë”, rekordi i Biden nga katër dekada në zyrë publike u sulmua.

Advertisement

Read Previous

Putin, sfidon motin e acartë dhe zhytet në pishinë

Read Next

Futbollisti i parë që blihet me “Bitcoin”