Breaking News :

nothing found
25-06-2022

Sulmuesi shqiptar, Andi Zeqiri debuton në Ligën Premier

Advertisement

Sulmuesi shqiptar i Brightonit, Andi Zeqiri ka debutuar në Ligën Premier gjatë ditës së sotme (e diel).

Java e 14-të e Ligës Premier ka qenë e frytshme për sulmuesin e ri shqiptar, Andi Zeqiri, i cili ka shijuar debutimin në futbollin elitar anglez. Debutimi i Zeqirit erdhi në ndeshjen e Brightonit në shtëpi ndaj Sheffield Unitedit, takim që u mbyll 1-1.

 

Zeqiri pati paraqitje të mirë dhe ndihmoi ekipin e tij të marrë një pikë pasi deri para hyrjes së tij, Brightoni ishte duke humbur 0-1.

21-vjeçari u inkuadrua në lojë në minutën e 72-të në vend të Ben White. /Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

357 të infektuar me Covid, 18 të vdekur si dhe 689 të shëruar në Maqedoni

Read Next

I biri 7-vjeçar vr*au babain polic, banakieri: Na ra të fiktë kur e pamë!

%d bloggers like this: