Breaking News :

nothing found
30-11-2022

357 të infektuar me Covid, 18 të vdekur si dhe 689 të shëruar në Maqedoni

Advertisement

MSH-ja ka publikuar raportin për 24 orë në Maqedoni për sa i përket infektimeve me Covid 19 në RMV, njofton nmk-post.

Siç thuhet në raport, nga 1387 testime të bëra pozitiv kanë rezultuar 357 persona. Numri i vdekjeve nga Covidi siç duket ka një përmirësim të dukshëm ku për 24 orë janë regjistruar 18 vdekje nga Covid 19.

 

Gjithashtu, ISHP brena 24 orëve ka regjistruar 689 të shëruar, ku numri i të shëruarve për të disatën herë e tejkalon atë të infektuarve./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Rrëfimi i kosovares që lindi në Zvicër, për temë diplome e mori historinë e familjes Jashari

Read Next

Sulmuesi shqiptar, Andi Zeqiri debuton në Ligën Premier