Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Sulejmani: Ju garantoj se përqindja e buxhetit për kulturën shqiptare do rritet

Advertisement

I ftuar në emisionin Arti Finances në Klan Maqedoni është zv.Ministri Kulturës, Sedat Sulejmani.
I pyetur rreth ndarjes së buxhetit për kulturën shqiptare Sulejmani u zotua se përqindja e kulturës shqiptare do rritet me anë të ankesave.

“Unë ju garantoj këtu publikisht se % e buxhetit për kulturën shqiptare do rritet dhe nuk do jetë ajo e cila është tani”

Advertisement

Read Previous

Ligji për shtetësinë, deputeti Snopçe: Është jetike për mijëra shqiptarë

Read Next

Përleshje fizike mes dy grupeve të emigrantëve në Vaksincë