Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Shtresë dëbore prej 31 centimetrash në Kodrën e Diellit

Advertisement

Lartësia e shtresës së dëborës sot në mëngjes në orën shtatë arrin 31 centimetra në Kodrën e Diellit, 10 në Manastir, dy në Hanet e Mavrovës dhe një centimetër në Lazaropole.

Nga Drejtoria e Punëve Hidrometeorologjike informojnë se moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe më ngrohtë. Në pjesët veriperëndimore moti do të jetë i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, vetëm në malet më të larta borë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 2 deri në 4, ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 13 gradë.

Advertisement

Read Previous

Ja sa të infektuar u regjistruan sot nga Covid-19 në Maqedoni

Read Next

Bekim Jashari reagon pasi që fotografia e Besarta Jasharit me motive politike u vendos nga Vetëvendosje në Prishtinë