Breaking News :

nothing found
04-12-2022

SHBA – Mike Pence vaksinohet kundër COVID-19

Advertisement

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence mori sot vaksinën antiCOVID-19 të Pfizer/BioNTech, një injektim që u transmetua drejtpërdrejt në televizion, në një kohë kur SHBA-ja po përgatitet të autorizojë një vaksinë të dytë.

Pence u shpreh i lumtur që kishte marrë këtë vaksinë të sigurt dhe efikase.

Zëvendëspresidenti amerikan, i ngarkuar për koordinimin, këto muajt e fundit, të luftës kundër pandemisë në Shtëpinë e Bardhë, u vaksinua ndërkohë që Europa po sheh disa nga udhëheqësit e saj të vendosur në karantinë para Krishtlindjeve./ATSH/

Advertisement

Read Previous

Shpallen çmimet sekrete të vaksinave të Covid

Read Next

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut pozitiv me Covid-19