Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Sela dhe Gashi në përkrahje të VV-së

Advertisement

Krerët e partive të koalicionit opozitar Alternativa & Aleanca për Shqiptarët, Afrim Gashi dhe Ziadin Sela, sot kanë qenë pjesëmarrës në marshin popullor të Vetëvendosjes në Prizren, ku u takuan me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe u.d. Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Kjo mbështetje e Afrim Gashit dhe Ziadin Selës për Vetëvendosjen, vjen si pasoj e reflektimit reciprok ku në zgjedhjet e 15 korrikut të vitit të kaluar edhe kreu i VV-së, Albin Kurti kishte shfaqur mbështetje në drejtim të koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët.

Ndryshimet shqiptare po fillojnë nga Kosova dhe do të kenë impakt edhe tek shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, të cilët ndryshimin e madh të skenës politike e shohin tek shpresa e koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Nga sot, Shqipëria me masa të reja anti-COVID

Read Next

Haxhiu: Albin Kurti është i rre zikshëm, nuk duhet t’i fitojë zgjedhjet