Breaking News :

nothing found
02-02-2023

Rrëfimi i 102 vjeçares që mposhti koronavirusin (VIDEO)

Advertisement

Ruka Dervishaj i ka 102 vjet, edhe pse në këtë moshë ajo ka arritur që ta mposhtë virusin Covid-19, ani se vitin e kaluar pësoi sulm në kokë.

Plaka nga Isniqi i Deçanit, të enjten zyrtarisht mbylli periudhën 14 ditëshe të izolimit pasi doli pozitive me koronavirus.

Ajo thotë se sfidat e jetës dhe ushqimi i shëndetshëm e kalitën përballë sëmundjeve.
Por, kaq lehtë me virusin nuk kaluan edhe anëtarët e tjerë të familjes.

 

Advertisement

Read Previous

Ekskluzive, ja sa është numri i të infektuarve nga Covid-19 në Maqedoni

Read Next

COVID-19 është 3 herë më vdekjeprurës se gripi sezonal