Radushë: Banorët mbeten pa ujë, gurbetqarët finansojnë sanimin e problemit

Advertisement

Banorët e f.Radushë me vet organizim dhe me ndihmën e gurbetçarëve, këtyre ditëve të ftohta kanë punuar në sigurimin e ujit të pijshëm për fshatin Radushë.

Radusha ujin e pijshëm e siguron nëpërmjet një pusi me ndihmën e pompave elektrike.
Por kjo nuk është zgjidhje afatgjate.

/Derveni.info

Advertisement

Read Previous

Flasin nga LDK-ja: I humbëm zgjedhjet në Podujevë

Read Next

E FUNDIT/ Bora e mbulon Kodrën e Diellit (Foto)

%d bloggers like this: