Breaking News :

nothing found
28-09-2022

Pirlo aprovon transferimin e sulmuesit Giroud në Juventus

Advertisement

Juventus u rikthye te fitorja, pasi mposhti Udinesen me rezultatin 4-1 në “Allianz Stadium” në një ndeshje ku protagonist ishte padyshim portugezi Cristiano Ronaldo, që dha një asist për Chiesen dhe shënoi dy gola vetë.

Megjithatë trajneri Andrea Pirlo nuk mund të jetë plotësisht i lumtur me organikën që ka në dispozicion, pasi dje u konfirmua sërish se pa një si Morata në sulm, puna bëhet më e vështirë për Cristiano Ronaldon, ndërsa Dybala nuk i ka cilësitë për të bërë pykën.

Pikërisht për këtë arsye drejtuesit e Juventusit janë vënë në kërkim të një qendërsulmuesi, për ta pasur si alternativë të parë në rast mungese të spanjollit dhe për momentin po studiohen disa emra “low cost”, teksa vetë Pirlo ka shtuar në listë edhe francezin Olivier Giroud.

“Është një lojtar mjaft interesant, që padyshim do të na shërbente shumë, port ë shohim çfarë mund të bëjmë gjatë këtyre ditëve. Shpresojmë të bëjmë diçka, për të qenë më të kompletuar edhe në atë pozicion”, deklaroi Pirlo.

Francezi është në vitin e fundit të kontratës dhe në verë mund të largohet me parametra zero, por bardhezinjtë duan ta marrin që në janar, ndonëse nuk do të jetë aspak e vështirë, pasi Chelsea po kalon një moment mjaft të vështirë dhe trajneri Lampard rrezikon shkarkimin, ndaj drejtuesit nuk kanë ndërmend të largojnë asnjë lojtar gjatë kësaj periudhe.

Drejtuesit e Juventusit kanë një marrëveshje totale edhe me sulmuesin polka Arkadiuz Milik, por nuk mund ta marrin menjëherë, pasi Napoli pretendon shumë, ndonëse 26-vjeçarit i kanë mbetur edhe pak muaj në kontratë.

Nëse nuk do të arrihet te asnjëri prej këtyre, atëherë Juventus do të synojë afrimin e njërit mes Graziano Pelle, i cili është lojtar i lirë prej pak ditësh dhe Leonardo Pavoletti, i cili nuk bën më pjesë në planet e Cagliarit.

Që të dy këta nuk janë emra bindës për një skuadër që dëshiron të fitojë trofe, por do të pranonin pankinën pa u ndjerë dhe do të tregoheshin të gatshëm të luanin sa herë që Pirlo të kishte nevojë për ta.

Advertisement

Read Previous

LLADROVCI: FITOJ NË DRENAS EDHE NËSE I KAM TRIDHJETË KUNDËR-KANDIDATË

Read Next

TikTok përballet me gjykata nga vajza 12-vjeçare në Angli