• 20-09-2021

Përsëri më shumë të shëruar sesa të infektuar me Covid 19 në Maqedoni

Elena Ventola von Palo Alto, posiert mit einem Schutzvisier bei der Besprechung des Projektes “Easy Covid 19”, das Verbindungsstuecke fuer Notfall-Atemschutzmasken fuer Krankenhausbeatmungsgeraete herstellt, am Donnerstag, 24. April 2020, in Lugano. Den Partnerfirmen Palo Alta und Lab3D ist es gelungen, eine Notfall-Atemschutzmaske durch Anpassung einer bereits auf dem Markt befindlichen Schnorchelmaske zu schaffen. Das Produkt basiert auf dem urspruenglichen Projekt von ISINNOVA S.R.L. aus Brescia. (KEYSTONE/Ti-Press/Alessandro Crinari)

Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1999 testime për koronavirus dhe prej tyre 530 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 26 pacientë të diagnostikuar me COVID-19, ndërsa janë shëruar 538 pacientë.

 

Vendi aktualisht ka 20.278 raste aktive me Covid-19. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 81.425 raste, prej të cilëve 58,720 janë rikuperuar, kurse 2427 pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen e Covid-19./Nmk-post/

Read Previous

Aksident zinxhiror në Poroj, përfshihen 6 vetura (Foto)

Read Next

Nis vaksinimi në Itali, infermierja: Moment që nuk do ta harrojmë kurrë

%d bloggers like this: