Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Osmani infektohet me Covid 19

Advertisement

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se ka rezultuar pozitive në testin për koronavirusin e ri.

Osmani njoftoi se gjatë dy javëve të ardhshme do të vazhdojë punën nga shtëpia.

“Përkundër kujdesit maksimal, po shihet që këto ditë virusi është kudo, më i përhapur se kurrë më parë, njëjtë i rrezikshëm si çdoherë. Prandaj, uroj që ta tejkalojmë këtë sfidë bashkërisht, duke mos e injoruar rrezikun nga virusi dhe kujdesin që duhet treguar”, ka shkruar Osmani në rrjetin social Facebook.

Vetëm gjatë të martës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se 16 pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar 690 raste të reja me koronavirus.

Në Kosovë, që prej 13 marsit, e deri më 17 nëntor 30, 495 persona janë infektuar me koronavirus. Prej tyre, 849 pacientë kanë vdekur dhe 17, 878 janë shëruar.

Raste aktive vazhdojnë të jenë 11,768.

Advertisement

Read Previous

“Covid 19”, Bekteshi: Sektori minierave do të funksionojë pa pengesa!

Read Next

Fuere e konsideron “taktik të gabuar” veprimin e qeverisë Bullgare