Breaking News :

nothing found
28-06-2022

Ndriçohet kuq e zi ndërtesa më e lartë në botë

Advertisement

Ngjyrat kuq e zi e kanë mbuluar edhe ndërtesën më të lartë në botë.

Ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, Avni Arifi ka bërë të ditur se sot ndërtesa më e madhe në botë, “Burj Kalifa”, e cila gjendet në Dubai, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kuq e zi.

“Sonte Dubai u zbukurua më shumë se kurrë. Në ndërtesën më të madhe në botë (Burj Kalifa) u ekspozua flamuri kuq e zi. Urime Dita e Flamurit”, ka shkruar ai në “Facebook”.

Sot festohet 108 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë si dhe Dita e Flamurit. /Gazeta Express/

Advertisement

Read Previous

Mickoski kërkon dorëheqjen e Zaevit

Read Next

Vritet personi që u fotografua me trupin e vdekur të Maradonës (Video)

%d bloggers like this: