Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Muhamed Zekiri dhe dy deputetë tjerë dorëzojnë mandatin e deputetit

Advertisement

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje në Kuvend, shkruan SHENJA.
Dorëheqjet vijnë pasi të tre do të marrin posta në drejtori. Zekiri do të shkojnë në Fondi Shëndetësor, Llukarevska në DAP, ndërsa Kadrija në AEK.
Në seancën e sotme përpos dorëheqjeve të tyre do të konstatohet edhe dorëheqja e deputetit Igor Durllovski.

Advertisement

Read Previous

Dekreti i Metës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor sot në Kuvend, shqyrtohet nga Komisioni i Ligjeve

Read Next

Mickoski: Për shkak të ndotjes dhe pandemisë, të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *