Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Dekreti i Metës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor sot në Kuvend, shqyrtohet nga Komisioni i Ligjeve

Advertisement

Sot në orën 12:00, Kuvendi shqyrton në Komisionin e Ligjeve dekretin e Presidentit Meta për kthim në Kuvend të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.

Kujtojmë se Kryeministri Edi Rama ka thënë se do të kalojë ndryshimet në Kodin Zgjedhor pa ndërhyrje të reja.  Ndërkohë një reagim lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor ka reaguar edhe Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i cili tha se duhet të pritet opinioni i Komisionit të Venecias.

Ishte pikërisht, Presidenti Ilir Meta i cili iu drejtua me një kërkesë për opinion Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor të miratuara më 5 tetor në Kuvend.

Advertisement

Read Previous

RMV, Kuvendi duhet të vendosë a do të mbahen maskat gjithkund dhe për masat e tjera

Read Next

Muhamed Zekiri dhe dy deputetë tjerë dorëzojnë mandatin e deputetit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *