Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mestare. Në fushëgropa do të ketë mjegull, e cila do të qëndrojë edhe pasdite. Kurse në pjesën jugore të vendit do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veri-perëndimor.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 7 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell. Në pjesët më të larta malore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe borës.

Advertisement

Read Previous

Rradhë para Ambasadës së RMV në Zvicër – bashkëatdhetarët presin për dokumentet e udhëtimit

Read Next

Konjufca: Nuk e përjashtojmë koalicionin me PDK-në