Breaking News :

nothing found
18-08-2022

Moti sot me diell dhe erë të ftohtë

Advertisement

Moti do të jetë me diell dhe i ftohtë, paradite në pjesët perëndimore me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej  -15 deri -6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej  -6 deri 4 gradë.

 

Në Shkup paradite do të ketë vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa paradite do të jetë kthjellët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të bie deri në -7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 1 gradë.

DPHM për nesër paralajmëron se do të mbizotërojë mot i kthjellët dhe i ftohtë me erë të lehtë mesatare, ndërsa përkohësisht edhe e përforcuar veriore. Nga e mërkura era do ta ndryshojë drejtimin në jugor dhe temperaturat do të rriten. Vranësirat do të rriten, ndërsa nga e enjtja kah fundi i ditës në pjesët perëndimore do të fillojnë reshje të shiut, ndërsa në male të borës.

Advertisement

Read Previous

Inter mposht Juventusin

Read Next

Për dy ditë mbi 4000 të shëruar nga Covid në RMV