Moti në Maqedoninë e Veriut

Estimated read time 1 min read

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të pakta. Do të fryjeë edhe erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 22 gradë celcius.

Advertisement

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil. Në mëngjes nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa temperaturat do të bien.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like