Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Mbi 485.000 të vdekur nga Coronavirusi në SHBA

Advertisement

Mbi 485.000 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç njofton CNN, që nga fillimi i pandemisë, në SHBA janë regjistruar 27.645.547 raste pozitive. Në anën tjetër, Universiteti Johns Hopkins ka raportuar 5.265 raste të reja dhe 78 vdekje.Tutje, 70.057.800 doza të vaksinës anti-COVID janë shpërndarë dhe mbi 52.000.000 doza totale janë administruar./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

I ftohti polar kaplon Maqedoninë, temperatura deri në -18

Read Next

Thaçi, Veseli, Selimi dhe Krasniqi dalin sot para Speciales në Hagë