Breaking News :

nothing found
11-06-2023

Marrëveshja për hapësirën detare me Greqin – Rama urgjentisht udhëton për Turqi

Advertisement

Kryeministri Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare nesër dhe pasnesër në Turqi, raporton Anadolu Agency. Sipas kësaj agjencie e cila i referohet Drejtorisë së Komunikimit të Turqisë, thuhet se Rama do të udhëtojë për në Ankara me ftesë të Presidentit Rexhep Tayyip Erdogan, transmeton Kosova Post.

Aktualisht, dy çështjet e hapura mes Turqisë dhe Shqipërisë janë ndërtimi i disa shtëpive për banorët e zonave të prekura nga tërmeti, premtim i Turqisë, si edhe marrëveshja e detit me Greqinë, e cila në thelb prek më shumë turqit.

Burimi: https://kosovapost.net/edi-rama-vizite-zyrtare-ne-turqi/

Foto: Anadolu Agency

Advertisement

Read Previous

Ja sa të infektuar u regjistruan sot në Maqedoni

Read Next

Hoxhaj: Në marrëveshjen me Serbinë do të kyçen edhe shqiptarët e Luginës