Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Macron: Duhet përgjigje e koordinuar ndaj terrorizmit

Advertisement

Vendet europiane kanë nevojë për një përgjigje të koordinuar dhe të shpejtë për t’u përballur me kërcënimin terrorist, tha sot presidenti francez Emmanuel Macron gjatë minisamitit europian virtual.

“Kjo përgjigje duhet të ketë të bëjë veçanërisht me zhvillimin e bazave të të dhënave të përbashkëta, shkëmbimin e informacionit ose forcimin e politikave penale”, tha ai. Macron theksoi, gjithashtu, se rol të rëndësishëm duhet t’i jepet edhe zbatimit të plotë dhe rigoroz të arsenalit të masave antiterrorizëm, që Europa tashmë i ka në dispozicion.

 

Advertisement

Read Previous

Florian Marku i jashtëzakonshëm, triumfon në raundin e parë

Read Next

Kurti uron Joe Biden për fitoren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *